Cvičení  pro  uvolnění těla i mysli

Alena Mejstříková

Cvičení čínských císařů

Cvičení patří do pokladnice čínské medicíny, je součástí dechové a pohybové terapie, které se v Číně říká čchi-kung. Přesná soustava cviků umožňuje přivádět do těla uzdravující energii, takže nemocné orgány se postupně regenerují a uzdravují. Snadnost pohybů nás však nesmí svádět k tomu, abychom je pro jejich jednoduchost prováděli nedbale. Již po první hodině cvičení stoupají v člověku životní síly, pozná jejich blahodárné působení. 

Na cvičení si berte volný, pohodlný oděv, cvičky nejsou potřeba. Cvičí se ve stoje a na jednom místě. 

A proto vám přeji potěšení, úsměv a příjemné pocity s cvičením čínských císařů:

každé pondělí 10.00 - 11.00h

každé úterý 18.00 - 19.00h

Cena: 100 Kč za lekciDana Malá

lektorka Čchi kung


Velmi jemné, harmonizující cvičení povzbuzuje tělo i ducha a je právem součástí tradiční čínské medicíny. V překladu znamená "práci s vnitřní energií". Určeno i pro úplné začátečníky, bez ohledu na věk a tělesné nadání. 

Cvičí se v pohodlném oděvu, je dobré s sebou vzít podložku na cvičení na zemi.

Individuální přístup v malé skupině.

Každý čtvrtek 18.00-19.00 

Cena: 2 000 Kč / pololetí

! začínáme opět 14.9.2017 !

více čtěte zde:

Co je Čchi kung?

Blanka Chmelíková

Lektorka jógy


Darem jógy je klidný a smysluplný život. Pravidelné praktikování jógy ve formě ásan zdokonaluje sílu, pružnost a pohyblivost našeho těla. Přesné zaměření a koncentrace na detaily slouží k důkladnému poznání těla. Pracujeme-li se svým tělem pozorně, dokážeme měnit dechové a mentální vzorce.

Jóga mě vede k uctívání těla a duše tak, jak jsem to nikdy necítila a nedělala. Je to naslouchání svému tělu v souladu s dechem, vědomé a pomalé provádění ásan a spočívání v nich a dále uvědomování si sebe sama na hlubší úrovni. Rozvíjí schopnost vnitřní odolnosti, lépe jsem schopna zvládat nároky života, uvolněněji se mi žije.

Při praxi ásan můžeme vědomě objevovat a prožívat své tělo, mysl a duši, tělo nám nabízí nové vjemy. Dech se stává nástrojem uvědomění, mysl je stále jasnější a mocnější, emoce se zklidňují, srdce se otevírá, cítíte se prostě plni života, dovolte si zažít tento pocit.

Pravidelnost a láskyplná oddanost jógové praxi bude odměněna citelnými změnami směrem k citlivosti, živosti a uvolněnosti.Lekce jógy každý čtvrtek od 19:30

Cena: 

Kontakt: 723 768 634, bchmelikova@centrum.cz