Poradny  pro  zdravé  tělo

Alena Mejstříková

Poradna Ajurvédy

www.almea.czVystudovala jsem tříletou Školu ájurvédy pod vedením Pavla Hlošky a ájurvédskou školu pod vedením MUDr. Ziskové. Poskytuji nutriční poradenství (léčba chronických i akutních onemocnění, úprava váhy), harmonizaci organismu a léčbu ajurvédskými bylinami.

V ájurvédské poradně vám stanovím tělesnou konstituci, doporučím vhodný jídelníček a bylinnou léčbu akutních i chronických onemocnění. Poradím vám s úpravou váhy i celkovým ozdravením a harmonizací organismu.

Cena konzultace ........... 1 200 Kč / 1,5 až 2 hod, kontakt: 605 914 182

Více o Ajurvédě: Co je Ajurvéda?


RNDr. Lucie Houšková

Diagnostická poradna Oberon

www.chciseuzdravit.czVystudovala jsem molekulární biologii na PřF UK, mám 3 roky praxe v laboratoři nádorové cytogenetiky. Následovala 8 letá praxe s biorezonanční diagnostikou, detoxikace těla, odparazitování těla dětí i dospělých. Zabývám se přírodní léčbou s využitím českých i zahraničních bylin.

Konzultace zahrnuje komplexní analýzu stavu jednotlivých orgánů, mikrobiálních i chemických zátěží, harmonizace celého těla Metaterapií, doporučení vhodné životosprávy a bylinných doplňků stravy na bázi tradiční celostní čínské medicíny.

Cena konzultace ........... 1000 Kč / 1 až 1,5 hod, kontakt: 603 255 244  

Pro více informací o Oberonu klikněte na: Co je Oberon?MUDr. M. Bartošová, Ds

Akupunktura, TČM, Bachova terapie


  • členka lékařské a akupunkturistické komory J. E. Purkyně           absolventka kurzu akupunktury při IPVZ Praha 
  • škola Tradiční čínské medicíny - nauka pěti dovedností Praha  
  • 1. LF University Karlovy Praha 
  • Victoria College - University of Toronto, Canada 
  • University McGill Montreal, Canada

TCM - nauka pěti dovedností zahrnuje akupunkturu, fytoterapii, dietetiku, zdravotní cvičení Qi-Gong a masáže Tuina. Jedná se o komplexní péči o zdraví a jeho udržení, která sahá do minulosti až 3 tisíce let před naším letopočtem. Vychází z přírodních zákonů a jejich zapojením do našich každodenních životů. Čínská medicína má velice podrobně propracovaný diagnostický systém, který se dívá na organismus jako na celek a jako celek ho také léčí. Západní a východní učení se v přístupu k nemoci diametrálně liší, je však třeba pochopit rozdíl mezi oběma světy a vidět vše v souvislostech. Velkou roli zde hraje i úhel pohledu v tom, jak definuje zdraví a jak nemoc. 

Po téměř 20ti leté chirurgické praxi jsem se dostala "asi ne náhodou" na dráhu medicíny čínské, která mi dala odpovědi na otázky, které mi zůstávaly západní medicínou nezodpovězeny. Vzhledem k tomu, že jsem generačně čtvrtý lékař v mé rodině, vidím čínskou medicínu jako přirozený krok ke spojení západního a východního učení. A o to se také ve své nynější praxi snažím. 

Aktuálně jsem dokončila kurz Bachovy květinové terapie, kterou aplikuji při akupunktuře jako doplněk.

Cena vstupní konzultace ........... 1 000 Kč / 1 až 1,5 hod

Každá další návštěva (akupunktura) ........... 1 hod / 800 Kč 

Ambulantní ošetření akutní bolesti ........... 45 min / 500 Kč (i pro neregistrované pacienty),           kontakt: 722 773 634